Võru ajalooline keskväljak võidakse taastada

 (14)

VÕRU, 28. märts (EPLO) - Võru linnavolikogus on arutlusel variant taastada endisel kujul Seminari väljak, kirjutab Võrumaa Teataja.

„Uus plaan tuleb paika panna. Milliseks see kujuneb, on diskussiooni küsimus,” ütles volikogu Reformierakonna fraktsiooni juht, kultuurikomisjoni esimees Erki Saarman. Üks võimalus on tema sõnul taastada Võru ajalooline keskus, Seminari väljak. „Punaste küttide väljak ei ole traditsioonide kandja,” lausus ta.

„Linna peab arendama aktiivselt turismi suunal," jätkas Saarman. „Et inimestel oleks siin hea elada, peab olema tagatud hea elukvaliteet, mis ei seisne ainult vees, soojuses ja elektris. Linnale on vaja hinge,” ütles Saarman.

Padari sõnul asuvad Seminari väljaku ümber linna imposantsemad hooned, sealt algab Kreutzwaldi parki viiv Katariina allee, mille kordategemine võimaldaks väärtustada Võru ajalugu.

Padar tunnistas, et Seminari väljaku ajaloolise ilme taastamisel kerkib paratamatult ka seal asuva Estonial hukkunute mälestusmärgi asukoha küsimus. „Kõik vajab läbi arutamist, ka monument. See on keeruline ja delikaatne küsimus,” lisas ta.

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare