Link kopeeritud!

FAKTIKONTROLL | Kas EKRE tahab Eesti lahkumist Euroopa Liidust, nagu väitis IRLi Tartu linnapeakandidaat Aivar Riisalu?

 (166)
Aivar Riisalu
Aivar RiisaluFoto: Tiit Blaat

Eesti Päevalehe, Delfi ja Eesti Väitlusseltsi koostöös käivitunud Faktikontrolli sarjas testitakse seekord, kas IRLi Tartu linnapeakandidaat Aivar Riisalu rääkis tõtt EKRE seisukohast Eesti Euroopa Liitu kuulumise küsimuses.

TSITAAT
12. septembril väitis Riisalu intervjuus Tartu Postimehele: "EKRE soovitab Euroopa Liidust välja astuda."

KONTROLL
Vaatasime üle EKRE programmi ning uurisime ka muid Euroopa Liitu kuulumise teemal avaldatut. Seni kõige karmima avalduse tegi EKRE enda 9. aprillil toimunud kongressil, kui kutsuti üles korraldama uut rahvahääletust liikmelisuse küsimuses. Avaldus on jõuline ning väljendab EKRE sügavaid kahtlusi liikmelisuse mõistlikkuses. Et seda ei saa pidada samaks liidust välja astumise soovitamisega, tõestab Brexit, mida otsustanud referendumi Suurbritannia peaminister David Cameron küll esile kutsus, ent millel ta soovitas lõpuks jäämise poolt hääletada.

Samal teemal:

OTSUS

PROJEKTIST

Eesti Päevaleht, Delfi ja Eesti Väitlusselts käivitasid septembri alguses Faktikontrolli projekti, mille käigus jälgitakse, kuidas poliitikud valimiste eel faktidega ringi käivad.

Väitlusseltsi juures tegutsevad faktikontrolörid jälgivad igapäevaselt poliitikute meedias väljaöeldavat ning kontrollivad erinevaid esmapilgul kahtlust äratavaid või küsimusi tekitavaid väiteid. Kontrolli tulemused ilmuvad Delfi valimisportaalis ning seal antakse poliitikute väidetele hinne kuuepunktiskaalal: naeruväärne, vale, pigem vale, nii ja naa, pigem tõsi ja tõsi.

Hea lugeja! Kui ka sinule jääb silma mõni valekahtlusega väide, saada see julgelt aadressile faktikontroll@delfi.ee.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare