Heli Lukner: tipptasemel teadus on väga keeruline, teisiti ei saagi olla

 (7)

Heli Lukner nendib, et ehkki maailmas adub kõiki tema teadustöö nüansse võib-olla sadakond inimest, muudab füüsika kokkuvõttes inimeste igapäevaelu paremaks.
Heli Lukner nendib, et ehkki maailmas adub kõiki tema teadustöö nüansse võib-olla sadakond inimest, muudab füüsika kokkuvõttes inimeste igapäevaelu paremaks.Foto: Argo Ingver

Üleeile president Kersti Kaljulaidilt noore teadlase eripreemia saanud füüsik Heli Lukner ütleb, et puhuti võib mõnd teadusartiklit mõista vaid poolsada inimest maailmas, ent just selles asja iva seisnebki.

Läksite pärast keskkooli füüsikat õppima sellepärast, et see aine tekitas positiivseid emotsioone. Kõlab vastuoluliselt: võiks arvata, et reaalteadus valitakse pragmaatiliselt, sihikindlalt ja need, kes tunnetest lähtuvad, eelistavad näiteks kunsti- või humanitaarvaldkonda.

Ma arvan, et siin pole vastuolu. Teadmise baasilt tulev loovus on väga edasiviiv. Meil on ju terve Ahhaa keskus elamuste peal. Kui sul on teadmised ja sa suudad neist midagi luua või kuiva seaduse põhjal efektset trikki näidata, seob see nii loovust, emotsiooni kui ka eneseteostust. Sellel taustal on minu arust täiesti loomulik, et inimesed lähevad ja õpivad füüsikat ja teisi reaalteadusi.
Kui oli eriala valimine, siis ma imestasin hoopis, miks paljud lähevad sotsiaaltööd õppima.
Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare