Uusim telerimood. HDR-tehnoloogia pakub elutruumat pilti kui eales varem

 (6)

Kõrgdünaamilise ulatusega pilt (HDR) Dolby Visioniga ja tavaline teleripilt (paremal). Neil vahet tegemiseks ei pea olema kullipilguga spetsialist.
Kõrgdünaamilise ulatusega pilt (HDR) Dolby Visioniga ja tavaline teleripilt (paremal). Neil vahet tegemiseks ei pea olema kullipilguga spetsialist.Foto: bill baroud / Dolby.com

Moekad teleritehnoloogiad ikka tulevad ja kaovad, aga üks neist, HDR on tõesti midagi väärt.

Viimasel ajal on telerimaailmas olnud mitu suurt uuendust, mis tulid ja jäid suurema eduta: 3D, LED, OLED, nõgusad ekraanid, nuti-TV, 4K jne. 3D trend jahtus kiiresti ja nõgusad ekraanid on üldse kasutud. Nuti-TV on küll tore idee, aga tihti on teostus veidi konarlik ning kordi odavamad lisavidinad nagu Chromecast ja Roku teevad sama töö palju paremini ära. 4K eeliseid keskmine kasutaja ilmselt isegi ei märka. On aga üks tehnoloogia, millest tõotab tulla järgmine suur hitt ja mis seda ka väärib: HDR- (High Dynamic Range) ehk kõrgdünaamilise ulatusega pilt.

Miks peaks see vaatajaid huvitama? Vastus on lihtne: HDR pakub elutruumat pilti kui eales varem. See suurendab ekraani kontrastsussuhte ja värvitäpsuse tasemeni, mis ei olnud varem võimalik, ning kuvab realistlikke ja loomulikke kujutisi nii, nagu inimsilm neid tegelikult näeb. SDR- (tavalise dünaamilise ulatusega) ja HDR-pildi erinevus on kohe märgatav ka tavainimesele, mitte ainult kullipilguga eksperdile.

Loe, kuidas kõigist hiljutistest moekatest pilditehnoloogiatest just HDR on see, mis väärib püsimajäämist, ja kuidas see pildilkvaliteeti parandab.
Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare