Želatiinist riided, putukapulber ja päästetud konnad. Ideid öko-idufirmadelt

 (3)

Gleatheri meeskond Kaido Siimon, Mari-Ann Meigo ja Märt-Erik Martens rõõmustavad, et nende säästlik idee Gleather võitis rahvusvahelises konkurentsis esimese koha.
Gleatheri meeskond Kaido Siimon, Mari-Ann Meigo ja Märt-Erik Martens rõõmustavad, et nende säästlik idee Gleather võitis rahvusvahelises konkurentsis esimese koha.Foto: Startup Estonia

Eelmisel laupäeval anti Tallinnas auhinnad Euroopa parimatele rohelistele idufirmadele. 30 riigi 87 parima ettevõtte seas ihaldasid võitu ka kolm Eesti ettevõtet ja võit jäigi meile, firmale Gleather. Mida Eesti rohelised idufirmad siis täpselt toodavad?

Euroopa suurima rohetehnoloogiavõistluse ClimateLaunchpad finaali jõudsid kolm Eesti idufirmat: WildAr, BugBox ja Gleather. Viimati nimetatu kuulutas žürii üsna üksmeelselt ka võistluse võitjaks.
Millega need firmad tegelevad?

Säästlikkus tootmisel, jääkide ärakasutamine ja väiksem ökoloogiline jalajälg on ClimateLaunchpadi võitnud Gleatheri puhul läbivad märksõnad. Idufirma kaasasutaja Mari-Ann Meigo ütleb, et idee autor on Gleatheri tiimi liige Kaido Siimon, kes kaitses hiljuti Tartu ülikoolis materjaliteaduse doktoritööd. Tiim on neljaliikmeline, sinna kuuluvad peale Siimoni ja Meigo veel materjaliteaduse magistritudeng Mart Salumäe ja sama aine bakalaureusetudeng Märt-Erik Martens.
Asi sai alguse umbes neli aastat tagasi, kui Siimon hakkas želatiinipõhiseid materjale uurima. Esialgu keskendus ta võimalusele selliseid materjale muudes valdkondades kasutada (näiteks meditsiinis), ent samal ajal unistas ka sellest materjalist tehtud diivanist.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare