2014. aasta teatriauhindade nominendid
LAVASTAJA AUHIND
* Andres Noormets – lavastused „Deemonid” (Vanemuine), „Mandel ja merihobu” (Endla) ja „Kolm õde” (Rakvere Teater)
* Lembit Peterson – lavastus „Joobnud” (Theatrum)
* Raivo Trass – lavastus „Viimase öö õigus” (Rakvere Teater)
* Juhan Ulfsak (pildil) – lavastus „Kadunud sõbra juhtum” (Teater NO99)
* Ingomar Vihmar – lavastus „Zebra” (Tartu Uus Teater)
KUNSTNIKU AUHIND
* Vladimir Anšon, Reet Aus, Gleb Filštinski – kujundus lavastusele „Igatsus” (Tallinna Linnateater)
* Reet Aus (pildil), Mikk-Mait Kivi, Oliver Kulpsoo – kujundus lavastusele „Millest me räägime, kui me räägime armastusest ehk Barbarella” (Von Krahli Teater)
* Lilja Blumenfeld, Rene Liivamägi, Sander Põldsaar – kujundus lavastusele „Joobnud” (Theatrum)
* Pille Jänes – kujundused lavastustele „Brand” (VAT Teater), „Surnud hinged” (Tallinna Linnateater) ja „Keskmängustrateegia” (Eesti Draamateater)
* Aigars Ozolinš – kujundus lavastusele „Meie aja kangelane” (Endla)
MEESPEAOSATÄITJA AUHIND
* Pääru Oja – Billy lavastuses „Hõimud” ja Willem lavastuses „Vennas” (mõlemad Eesti Draamateater)
* Indrek Ojari – Lennie lavastuses „Hiirtest ja inimestest” (Tallinna Linnateater)
* Tambet Seling – Adam lavastuses „Eedeni aed” (Endla)
* Ivo Uukkivi (pildil) – Brand lavastuses „Brand” (VAT Teater)
* Priit Võigemast – Tšitšikov lavastuses „Surnud hinged” (Tallinna Linnateater) ja osatäitmine lavastuses „Muuseas: ma armastan sind” (Teater NO99)
NAISPEAOSATÄITJA AUHIND
* Marin Mägi-Efert – Olga lavastuses „Kolm õde” (Rakvere Teater)
* Anne Reemann (pildil) – Varvara Pavlovna lavastuses „Igatsus” (Tallinna Linnateater)
* Külliki Saldre – Francesca Johnson lavastuses „Madisoni maakonna sillad” (Vanemuine)
* Garmen Tabor – osatäitmine lavastuses „Hääled” (Theatrum)
* Karin Tammaru – Saara lavastuses „Mandel ja merihobu” (Endla)
MEESKÕRVALOSATÄITJA AUHIND
* Henrik Kalmet – Tom lavastuses „Imede aasta” (R.A.A.A.M), Carlos, Georg lavastuses „Harakale haigus...” (Tallinna Linnateater) ja Luukas lavastuses „Varesele valu...” (Eesti Draamateater)
* Lauri Lagle – osatäitmine lavastuses „Kadunud sõbra juhtum” (Teater NO99)
* Ain Lutsepp (pildil) – polkovnik, Alehhin, 1. välgutaja lavastuses „Keskmängustrateegia” (Eesti Draamateater)
* Gert Raudsep – osatäitmised lavastustes „Mu naine vihastas” ja „Tõde, mida ma olen igatsenud” (mõlemad Teater NO99)
* Tarmo Song – Gabriel lavastuses „Joobnud” (Theatrum)
NAISKÕRVALOSATÄITJA AUHIND
* Ines Aru – Maryjohnny Rafferty lavastuses „Üks pealuu Connemaras” (Rakvere Teater)
* Kaie Mihkelson (pildil) – Mamma lavastuses „Vennas” (Eesti Draamateater)
* Liina Olmaru – Linda lavastuses „Joobnud” (Theatrum)
* Külli Teetamm – Val lavastuses „Armastus ja raha” (Tallinna Linnateater)
* Katariina Unt – Agnes lavastuses „Brand” (VAT Teater)
ALGUPÄRASE DRAMATURGIA AUHIND
* Martin Algus „Väävelmagnooliad”
* Eero Epner „Esimene lugemine. Ministri viimased päevad”
* Indrek Hargla „Testamenditäitjad”
* Piret Jaaks (pildil) „Näha roosat elevanti”
* Mari-Liis Lill ja Paavo Piik „Varesele valu...” ja „Harakale haigus...”
* Andra Teede „Estoplast”
SÕNALAVASTUSTE MUUSIKALISE KUJUNDUSE AUHIND
* Hendrik Kaljujärv – muusikaline kujundus NO99 lavastusele „Kadunud sõbra juhtum”
* Ove-Kuth Kadak – muusikaline kujundus Tallinna Linnateatri lavastusele „Armastus ja raha”
* Von Krahli trupp, Jakob Juhkam (pildil), Ott Kartau – originaalmuusika lavastusele „Barbarella”
* Toomas Lunge – originaalmuusika lavastustele „Üle linna Vinski” ja „Karid ja kõrgused”
ETENDUSKUNSTIDE ÜHISAUHIND
* Hendrik Kaljujärv (pildil) – kammerlik meeliköitev lavastus „Rising Matter” (Kanuti Gildi SAAL)
* Labürintteatriühendus G9 – kaasavad ruumirännakud „Heleaines” ja „Mõtteaines” (mõlemad Tartu Uus Teater)
* Kinoteater – leidlikud katsed ühendada sotsiaalse närviga originaaldramaturgiat meelelahutusliku lavalise vormiga
* kadrinoormets – kompromissitud otsingud lavastustes „Siseturism” (Rakvere Teater), „darks in blues” (Augusti tantsufestival) ja „procedure of beauty” (Sõltumatu Tantsu Lava)