Agatha Christie "Hiirelõks" 20.000. korda laval


Maailma kõige kauem mängukavas olnud lavastus - Agatha Christie "Hiirelõks" tähistab neljapäeval Londonis oma 20.000. lavakorda, kuid suudab ikka veel mõrvahuvilisi vaatajaid ligi meelitada.

Näidendit on hurjutanud kriitikud, see on kirjutatud teatri rekorditeraamatusse ja seda on vaatamas käinud 10 miljonit inimest. Esmakordselt tuli "Hiirelõks" lavale 1952. aastal, kui Winston Churchill oli Briti peaminister ja Nõukogude Liitu valitses Jossif Stalin.

"See on Londonist lahutamatu nähtus - nagu rongad Toweris," ütles lavastuse algvariandi autor, Oscariga pärjatud Richard Attenborough. "Seda nädendit tuleb vaadelda kui klassikalist teatritükki. Sellepärast on seda nii kaua mängitud."

Attenborough tuli 20.000. etendust vaatama koos naise Sheila Simi ja 82-aastase Jessica Spenceriga. Nemad on ainsad algsest "Hiirelõksu"-trupist ellujäänud.

"Teised on läinud suurde taevasesse Hiirelõksu," ütles Attenborough.

Christie kinkis "Hiirelõksu" lavastamisõiguse oma vennapojale Mathew Prichardile üheksandaks sünnipäevaks. Meelelahutusäri õnnelikem mees on tükki näinud 20 korda, aga ei reeda ka nüüd saladust, kes on tapja.

Christie kirjutas "Hiirelõksu" algselt kuninganna Mary palvel tema 80. sünnipäevaks kuuldemänguna. Näidend on tõlgitud 23 keelde.

"Hiirelõksu" film aga laseb end ikka veel oodata. Produtsent, kes ostis filmimisõigused tingimusel, et filmi ei tehta enne kui näident lavalt maha võetakse, suri hiljuti, kuid mõrvaloo edu lavalaudadel jätkub.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare