Ain Lutsepp – 50

 (8)
Ain Lutsepp – 50
----

Täna jõuab küpsesse viiekümnese-ikka näitleja Ain Lutsepp (pildil). Selles puudub üllatus, sest lava-Lutsepalt on ta rollid nõudnud inimlikku küpsust juba märksa varem.

Kümme aastat tagasi mängitud doktor Karell tegi tähtsaid valikuid. Samal aastal mängitud võlur Merlinit aga kujutatakse habemiku ätina. Mehe aastate koormaga on Lutsepal tulnud oma näitlejateel kohtuda palju.

Ain Lutsepp on eestlaslikult isepäine, ta pole lasknud ennast ühelegi lavastajale maha müüa. Ta on olnud Mikiveri, Hermaküla, Undi, Pedajase ja Toompere näitleja, kuid jäänud samas ikka iseendaks. Lutsepp on toonud lavastajatele suuri õnnestumise hetki, aga neid ei ole nad saanud muidu. “See on ikka jube küll, kui Lutsepp proovis korra küsimusi küsima hakkab,” tunnistas ükskord Evald Hermaküla.

Ain Lutsepa töötõsidus ei olene žanrist. Ta on komöödias naljakalt hea ja ta suudab mängida Michael Frayni ja Michael Cooney süüdimatuid naljalugusid nii, et see on kõrgkultuur. Rolli tehnika ja täpsuse poolest. Palju õnne, Ain!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare