„Aquarius”. Ajast ja ruumist, väärtustest ja identiteedistFilm toob vaatajani veetleva ja enesekindla Clara (Sônia Braga), kes võitleb oma väärtuste ja väärikuse eest.
Film toob vaatajani veetleva ja enesekindla Clara (Sônia Braga), kes võitleb oma väärtuste ja väärikuse eest.foto: kaader filmist

Brasiilia film vaatab otsa kinnisvara loovale ja hävitavale maailmale ning küsib, mis on tegelikult väärtuslik.

Brasiilia film „Aquarius” jutustab loo vanemast naisest Clarast, keda tahetakse kodust välja ajada, et vana mereäärne korterikompleks, kus ta on jäänud ainsaks üürnikuks, luksuslikuks ja moodsaks elamuks vuntsida. Hoolimata heldest pakkumisest keeldub Clara kodu müümast – tema jaoks ei ole need neli seina ja väljavahetatavad tarbeesemed, vaid miski, mis kätkeb endas mälu, mälestusi ja läbielamisi, olles tema identiteedi osa.

Nii näeme filmis vana ja uue, säilitamise ja hävitamise kokkupõrget ning peegeldust tarbimisühiskonnast, kus ei väärtustata asju, kohti ega pärandit. Peale selle räägib film sotsiaal- majanduslikust ebavõrdsusest; linnast, kus on rikaste ja vaeste piirkond; sellest, kuidas mõned peavad väga palju võitlema, et nähtamatu joon ületada, ja teistele kantakse kõik kandikul kätte. Läbi vilksab ka korruptsiooniteema.
Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare