Arhitekt Irina Raud Ugalast: tehnika uueneb, atmosfäär jääb

 (6)

Irina Raud vaatab kunagist joonist ja tõdeb, et osalt mindi uuendusega tagasi algse plaani juurde. Kahju ainult, et suvelava tehtud ei saanud.
Irina Raud vaatab kunagist joonist ja tõdeb, et osalt mindi uuendusega tagasi algse plaani juurde. Kahju ainult, et suvelava tehtud ei saanud.Foto: Rauno Volmar

Ugala üks arhitektidest Irina Raud meenutab 1969. aastal koostatud projekti ja räägib, kuidas arhitektuurseks maamärgiks kujunenud hoonet ajakohastati.

Arhitekt Irina Raud toob lagedale Ugala teatrihoone vana kavandi. See on aastast 1969 ehk ajast, mil tema ja teine teatrimaja arhitektuurse lahenduse looja Inga Orav olid äsja lõpetanud kunstiinstituudi. „Olime Ingaga kaks tundmatut noort arhitekti, aga konkursist võtsid osa meie juhendajad ning tol ajal tuntud arhitektid,” meenutab Raud. Toona esimest preemiat välja ei antud ja kaks noort arhitekti jagasid teist kohta konkureeriva projektiga. „See oli pikk protsess, et lõpuks meie projekti järgi ehitama hakati, sest olime kaks tüdrukut – kõik leidsid, et see ei ole võimalik,” räägib Raud. Maja sai valmis, olgugi et alles 1981. aastal.
Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare