Arno Arrak esitleb Linnagaleriis ainulaadses tehnikas maastikke


Üle kümne aasta Ameerikas elanud kunstnik Arno Arrak avab homme Tallinna Linnagaleriis näituse "Maastik meditatsioonis", kus on väljas kunstniku enda leiutatud tehnikas valminud unenäolised maastikud.

Selle tehnika - akvarelli monotüüpia leiutas Arrak Kanada ühe parima meistri Alan Flinti juures õppides, kes 1990ndate algul elas ja töötas Torontos. "Oma loomingulist tegevust alustasingi 1992. aastal Torontos, kuhu emigreerusin 1989. aastal," ütles Arrak ETAle.

"Oma trükistuudio oli mul olemas juba Tallinnas, kus käisin ERKI ettevalmistuskursustel ja pärast nurjunud katset astuda ERKIsse alustasin trükimeistrina siiditrüki alal," rääkis Arrak. "Siiditrüki tehnikat tunnen läbi ja lõhki, ka Kanadas alustasin siiditrüki meistri õpipoisina."

Uus tehnika seisneb Arraku sõnul siidi peale maalimises ja selle hilisemas ülekandmises paberile. "Kuna maalin siidile akvarellide ja puhaste pigmentidega ja kannan selle pärast üle paberile, siis nimetan seda tehnikat akvarelli monotüüpiaks - igast siidimaalist saab teha vaid ühe koopia," rääkis Arrak.

Esialgu oli Arno Arrakul plaanis teha näitus koos isa Jüri Arrakuga, ent see plaan langes ära, kuna leiti, et isa ja poja tööd on liiga erinevad. "See on kummaline paradoks, sest kui mind pärast keskkooli lõpetamist ERKIsse vastu ei võetud, toodi põhjuseks see, et minu tööd on liiga isa moodi," ütles Arno Arrak ETAle.

Arno Arraku jaoks on homme avatav näitus esimene tulek oma töödega üle suure lombi. Näitust saab vaadata 19. augustini.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare