Brittidele on olulisemaks raamatuks “Uhkus ja eelarvamus”


Raamatuküsitlus
Suurbritaanias ja Iirimaal tähistati 1. märtsil maailma raamatu päeva (World Book Day) ning avaldati olulisema raamatu rahvaküsitluse tulemused. Esimesele kohale hääletasid britid ja iirlased Jane Austeni romaani “Uhkus ja eelarvamus”, teisele kohale jäi JRR Tolkieni “Sõrmuste isand”.

Pronksile ehk kolmadale kohale tuli Charlotte Brontë “Jane Eyre”. Esikümnest ei puudunud loomulikult ka JK Rowlingu Harry Potteri raamatud, mis jäid neljandale kohale. Viiendaks jäi Harper Lee “Tappa laulurästast”. Nii tulebki välja, et esiviisikust on tervelt neli raamatut naisautoritelt.

Briti ajaleht The Guardian märkis oma artiklis tunnustavalt, et Dan Browni “Da Vici koodi” osteti küll miljoneid, kuid kui rahval tuli nimetada olulisim raamat, jäädi ikka kvaliteetse kraami juurde. Nii saigi ülihea kommertseduga “Da Vinci kood” 42. koha.

Väga oluliseks raamatuks on paljudele ka Piibel, mis saavutas kuuenda koha.

UNESCO initsiatiivil sündinud Maailma raamatu päeva peetakse teistes riikides 23. aprillil. Maailma raamatu päev loodi väärtustamaks lugemist, kirjastamist ning autorikaitse seadustest kinnipidamist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare