Eesti filmitegija palub toetust Herzogi kursustel osalemiseksCarlos Lesmes Hooandja portaalis
Carlos Lesmes Hooandja portaalisFoto: Kuvatõmmis

Viimased viis aastat Eestis elanud ja töötanud Colombia filmitegija Carlos Lesmes soovib teha uue lühifilmi, kuid see pole tavaline projekt. Film valmib Kuubas toimuvatel meistrikursustel koostöös legendaarse režissööri Werner Herzogiga.

Lesmes tegi oma unistuse täideviimiseks Hooandja ühisrahastusplatvormi kaudu kampaania, sest Kuubasse minekuks kulub 4000 eurot, mida režissööril pole kuskilt võtta. Sealsetel meistrikursustel osalemiseks taotleb Lesmes rahastust näiteks Colombia filmi instituudilt, aga ka Eesti organisatsioonidelt. Sellest hoolimata kulub igasugune toetus ära.

Lesmes ei küsinud Hooandjas vajaminevat 4000 eurot, vaid hoopis 1500, aga 13. veebruari seisuga on koos juba üle 2700 euro. Toetusi saab jagada ka nüüd, kui küsitud summa on juba koos. Vastutasuks antakse võimalus olla seotud filmi loomisega.

6.−16. märtsini toimub Havannas praktiline meistrikursus, kus tuleb Werner Herzogi näpunäidete järgi teha valmis lühifilm.

„Ta on üks väheseid inimesi, kelle elulugu tundub uskumatum kui ta filmid. Seejuures pole Herzog filmitegijana kunagi lakanud filmikunsti piire nihutamast ning uusi ja erinevaid lugusid jutustamast,” on Lesmes öelnud oma iidoli Herzogi kohta.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare