Eesti hõivatuim näitleja on Kalju Orro


Eesti hõivatuim näitleja on Kalju Orro
----

Eesti hõivatuim näitleja oli möödunud aastal Linnateatri näitleja Kalju Orro 197 mängukorraga, kellele järgnes Eesti Draamateatri näitleja Tiit Sukk 190 etendusega.

Ka 2000. aastal näitlejate hõivatuse edetabeli tipus olnud Orro astus möödunud aastal publiku ette 197 etendusel, ütles ETAle Linnateatri pressiesindaja Marion Maria Leppik. Tema kanda on Poloniuse roll Nüganeni lavastuses "Hamlet", Knaut "Sillas", Lukaa "Põhhjas", Köstri ja Saatana osa "Seitsmes vennas" ja Leo Naphta Rohumaa suurlavastuses "Võlumägi".

Kalju Orro on alates 1976. aastast ka lavakunstikooli lavakõne- ja erialaõppejõud, ta on jäädvustanud teatrielu nii fotograafi, intervjueerija kui arhivaarina.

Teise koha eesti hõivatuimate näitlejate edetabelis saab mulluste näitajate järgi Draamateatri näitleja Tiit Sukk 190 etenduskorraga aastas, kolmandal kohal on Linnateatri näitleja Marje Metsur, kes tegi mullu kaasa 174 etenduses.

Tiheda töögraafiku poolest paistavad silma veel Nukuteatri raudvara Hendrik Toompere 159 etenduskorraga, Vanalinnastuudio näitlejad Raivo Rüütel 149 ja Toomas Tross 147 ning Vanemuise näitleja Riho Kütsar 136 etendusega.

Rakvere teatris oli hõivatuimaks näitlejaks Tarmo Prangel 131 ning Ugalas Arne Soro 113 etenduskorraga.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare