Eesti koomiksikunst näituselEelmisel nädalavahetusel toimus Tartu Rael Arteli galeriis koomiksinäitus, kus olid esindatud eri voolud alates naiivsest paroodiast kuni eksistentsialistliku ulmepõnevikuni ja eri tehnikad alates vildikajoonistustest kuni fotode, sümbolite ja tikanditeni. Näitusel eksponeeriti üheksa koomiksikunstniku töid, mis värvitrükis koomiksiraamatuna moodustaksid enam kui 70 lehekülge materjali.

Galerii omaniku Rael Arteli arvates ongi koomiksikunstnike kõi-ge õigem väljund raamat. “Näitus lihtsalt teadvustas, et koomiksikunst on ka Eestis olemas ja et sellel on ka kunstilisi vorme – see ei ole ainult suur meelelahutus, nagu süvenemata võib tunduda,” ütles ta.

Arteli hinnangul seisneb koomiksi erilisus selles, et see koosneb väga paljudest elementidest: jutustus ja jutustaja, graafiline pool, kadreeringud, karakterid jne. “Koomiks on jutustus, mis on edasi antud pildina,” võttis ta kokku. “Ma arvan, et Eestis teeb koomiksi eriliseks see, et siin ei ole seda metsikut koomiksitööstust nagu Ameerikas, kus buum algas juba möödunud sajandi alguses. Koomikseid trükitakse vihikutena ja müüakse odavalt. Kõik on lugenud näiteks “Supermani”. Eestis aga seda pole, ja see teebki koomiksist erilise.”

Mõned stiilinäited näituse koostaja Joonas Sildre valikul.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare