Eesti looduse hääled erinevate stiilide kastmes


Äsja ilmus Eesti plaadilevisse album “Eesti hääled”, millel eesti lauljad ja näitlejad esitavad Toomas Rulli loomingut.

Kuigi värskel plaadil kõlab nii ladina rütme, ehedat jazzi kui ka idalikku tümpsu, on plaat siiski üdini eestilik. Vahetevahel on tundunud, et eesti jazzi loojad kipuvad oma loomingut n-ö üle arranžeerima ja seetõttu kaob paladest elusäde. Ka “Eesti häälte” lugude seaded on äärmiselt professionaalsed, ent soojus ei kao muusikast kuhugi.

Lauljatevalik moodustab meeldivaid kontraste. Nii juhatab plaadi sisse vahetu ja särava häälega Maian Anna Kärmas. Professionaalse ja vilunud vokaalikasutusega järgneb talle peagi Maarja. Riho Sibula hääl pole kaotanud oma isikupära, Evert Sundja imiteeriks justkui türgi eurolaulu ja Kiigelaulukuuik katsetab ladina rütme.

Sundja lauldud poplugu on eriti naljakas, sest imiteerib väga tabavalt türgi ja muu Lähis-Ida poplugusid. Tegijad pole häbenenud vürtsiks kasutada ka süntesaatorit, mis on ida tümpsule eriti omane.

Laulude vahele loevad osi Fred Jüssi raamatuist näitlejad Aarne Üksküla, Marko Matvere, Anu Lamp ja Jaan Tätte ning Fred Jüssi ise. Taustaks kõlab värvirohke muusika, illustreerimaks suulisi looduspilte. B.D.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare