Eesti vanamuusika ansambel Rondellus esitab Black Sabbathi laule.

 (1)

Tuntud Eesti vanamuusika ansamblilt Rondellus ilmub järgmisel nädalal uus heliplaat "Sabbatum", millel kõlab ansambli Black Sabbath muusika ladina keeles ning keskaegsetel pillidel (rataslüüra, lauto, harf, psalteerium jpt.).

Album sisaldab 12 Black Sabbathi töötlust legendaarse heavy metal bändi nn "kuldajastust" (1970-1978).

Plaadil on muuhulgas keskaegsed versioonid sellistest maailmakuulsatest lugudest nagu "War Pigs", "The Wizard" ja "Symptom of the Universe".

Plaadi on produtseerinud Mihkel Raud ja lindistanud Maido Maadik Eesti Ajaloomuuseumis jaanuaris 2002.

Keskaegsed seaded Black Sabbathi lauludest on loonud Rondelluse laulja Maria Staak. Laulutekstid tõlkis ladina keelde Eesti Humanitaarinstituudi ning EELK Usuteaduste Instituudi õppejõud Kristiina Leinemann.

Heliplaadi eesmärk on uurida varajase muusika ning rockmuusika omavahelisi seoseid.

Kui tavaliselt taotlevad seda tüüpi nn. tribuutprojektid tõlgitsetava materjali kõlamist originaalist moodsamal ning täiuslikumal kujul, siis Rondelluse nägemus on täpselt vastupidine - viia rockmuusika keskkonda, mis on vaba modernsest tehnoloogiast.

Heliplaadi soov on tõestada, et rockmuusika jõud ei peitu mitte üksnes massiivses helikeeles, vaid et elektrikitarridel loodud rocklaulude energia on taasesitatav ka akustilistel keskaegsetel instrumentidel.

Vanamuusikaansambel Rondellus loodi 1993. aastal Maria ja Robert Staak'i algatusel eesmärgiga esitada keskaja ja renessansi muusikat.

Vaata ka: http://www.sabbatum.com

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare