Eestlased ostavad veidraid raamatuid

 (5)

Eesti suuremate raamatupoodide müügiedetabelite tipus on sel nädalal kaks äärmiselt kummalist teost: Anatoli Nekrassovi “Egregorid” (Pegasus) ja Rhonda Byrne’i “Saladused” (Pilgrim).

Raamatuid lähemalt uurides paneb müügiedu imestama: tegemist on täieliku esoteerika ja umbluuga.

Nekrassov, “populaarne Vene psühholoog”, räägib oma lugejaile energeetilistest moodustistest egregoridest, kes on kas negatiivsed või positiivsed, sõltuvalt Maa vaimsete teadmiste süsteemist. Kahjuks on tekst niivõrd segane, et ei saagi täpselt aru, mis nende egregoridega ette võtta. Ilmselt tuleb selleks külastada Nekrassovi kaugõppekursusi, mida professor korraldab.

“Saladuste” filosoofia sisaldub raamatu juhtlauses, mis on laenatud “umbes 3000 aastat e.m.a smaragdtahvlile” kirja pandud lausest: “Nii nagu üleval, nõnda ka all, mis seespool, see ka väljaspool.” Autor lubab avaldada lugejale saladuse, mida teadsid juba Platon, Galileo Galilei, Beethoven, Edison, Carnegie ja Einstein ning mis päästis ka tema elu, mis alles aasta tagasi oli kokku varisenud! Kõlab täiesti totralt.

Tegelikult leidubki neis raamatuis üks kuldaväärt tarkus: maailmas ringleb väga palju vaba raha, tuleb ainult leida nupukas idee, millega see lihtsameelsete käest kokku korjata.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare