ETV2-s alustab iganädalane Jüri Üdi klubi

 (1)
ETV2-s alustab iganädalane Jüri Üdi klubi
ETV

Täna kell 21.30 on ETV2 eetris esimest korda „Jüri Üdi klubi”.

See ei ole tavapärane saade, vaid iganädalane kolmveerandtunnine võimalus heita õrna hingega poeetide Karl Martin Sinijärve ja Jürgen Rooste õla tagant põgus pilk kultuurisalongi. Sääl aga lahkavad luuletajad kohalikku kultuurielu kõige laiemas mõttes, arutlevad ja vaidlevad ajatute ning argiste küsimuste üle ega taha loobuda muustki muhedast. Sekka kuulatakse tihtilugu veel törts sobilikku muusikat ja libistatakse külalistega hinge alla kokteil või paar, kui luulediletandist baarmen pisut paljuks ei pea neid janustele ette kanda. Kui vaataja soovib, saab ta „Jüri Üdi klubi” esimese kokteili ka kodus järele proovida. Edaspidi järgmisi. Aga esisaate tarvis hoitakse kuumas kannutäit toorõunamahlaga, milles tasakesi podisevad kaneel, nelk ja kardemon. Serveerides pannakse klaasi veidike purustet pähkleid, sidruniviiluke ja pikk lusikas. Maitse järgi saab igaüks lisada pruuni suhkrut.

Salongi kujunduse autor on Hardi Volmer, kellele see on elu esimene telekunstnikutöö. Klubi seinu ehivad eesti kunstiklassikasse kuuluvate teoste reprod.

Klubi muusik on Siim Aimla, režissöör Maire Radsin, toimetaja Lauri Lippmaa ja produtsent Age Kraus.

Jüri Üdi oli luuletaja Juhan Viidingu pseudonüüm. Oma esimesed luuletused avaldaski ta Jüri Üdi nime all. See polnud mitte ainult kirjanikunimi, vaid ka luuletaja alter ego, on kirjas Vikipeedias. Jüri Üdi luule oli mitmekülgne ja tihti muutuv. Ta võis keskenduda nii ühiskonna probleemidele kui ka kergelt mängelda või õrritada.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare