Filmifestivalil olid taas võidukad aasia filmidEelmisel Pöffil võttis lõviosa auhindadest (välja arvatud rahvusvahelise žürii grand prix) Kim Ki-Duki “Tühi maja”. Sel aastal läksid Aasiasse nii festivali peaauhind kui ka auhind parimale rezŠissöörile.

Grand Prix parimale EurAasia võistlusprogrammi filmile ja rahaline preemia 10 000 eurot (156 000 krooni) läks hiina filmile “Shanghai unistused”, mille rezŠissöör on Wang Xiaoshuai. Film räägib läbi lapsepõlvemälestuste ja intervjuude 1960. aastatel Hiinas toimunud ümberasustamiskampaania mõjudest inimeste eludele.

Parima rezŠissööri tiitel läks aga Taiwani, Hou Shiao-Shienile filmi “Kolmel ajal” eest. Teos räägib armastusest kolmel erineval ajajärgul: eelmise sajandi alguses, keskpaigas ja tänapäeval. Kõigis kolmes loos mängivad samad näitlejad.

Ka publiku auhind läks itta: parimaks filmiks valisid vaatajad Kim Ki-Duki “Vibu”.

Parima meesnäitleja auhinna võitis taani kino raudvara Jesper Christensen oma suurepärase rolli eest filmis “Tapmine”, kus ta kehastab keskealist kooliõpetajat, kel tuleb teha väga raskeid valikuid. Christensenil õnnestus suurepäraselt edasi anda seda, kuidas üha keerulisemad ja vastuolulisemad valikud tema minapilti lagundavad.

Ühtlase tasemega Pöff

Parima naisnäitleja auhinna sai rootslanna Maria Lundqvist rolli eest filmis “Emadest parim”.

Välja anti ka üks eriauhind, mille sai Rumeenia film “Härra Lazarescu surm”. ZŠürii hindas lihtsa ja südamliku loo haaravat jutustamist.

Rahvusvahelise zŠürii eesti liikme Jaak Alliku sõnul oli seekordne võistlusprogramm eelmise aasta omaga võrreldes ühtlasema tasemega, kuid võidufilmid olid mullu siiski märgatavamalt tugevamad. Siis läks peaauhind Guka Omarova filmile “Skiso”.

ZŠürii esinaise, norralase Eva Isakseni sõnul oli võistlus tasavägine ja neid filme, millele oleks võinud auhindu anda, oli mitmeid. Esile tõstis ta Per Fly filmi “Tapmine” (mis sai parima meesosatäitja auhinna) ning noore vene rezŠissööri Aleksei German juuniori “Garpastumit”, mida hindasid parimaks eesti filmiajakirjanikud. Kokku oli võistlusprogrammis 19 filmi.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
243 000€
Tallinn, Majaosa
166 000€
Tallinn, Suvila
83 000€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
180 000€
Tallinn, Korter
149 900€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter

138 500€
Tallinn, Korter
119 000€
Tartu, Korter
189 900€
Harku vald, Majaosa
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare