FOTOD | Kalju Kivi võitis kunstnikutöö eest Soome filmiauhinna Jussi


Eesti kunstnik Kalju Kivi pälvis Soome filmiauhindade jagamisel Eesti-Soome-Rootsi ühistöö, filmi "Igitee" kunstnikutöö eest Jussi.

Võistlusele oli kokku nomineeritud kolm eestlast – Kalju Kivi, Tambet Tasuja ja Eugen Tamberg, kellest esimene võitis ka Soome filmi Oscari. Kõik nad aitasid suurele ekraanile tuua Eesti-Soome-Rootsi koostööfilmi „Igitee“. Kokku pälvis film kuus Jussit kaasaarvatud Parim filmi auhinna.

"Igitee" sai lisaks parima kunstnikutöö auhinnale ka parima filmi, parima režissööri (AJ Annila), parima naiskõrvalosa (Sidse Babett Knudsen), parima operaatoritöö (Rauno Ronkainen) ja parima meeskõrvalosa (Hannu Björkman) Jussi.

Film „Igitee“ on suurim Eesti, Soome ja Rootsi ühine filmiprojekt, mis räägib traagilise loo ajaloohämarusse vajunud idealistlikest Soome ameeriklastest nõukogude režiimi all. Film põhineb soome kirjaniku Antti Tuuri samanimelisel menuromaanil, mille aluseks on soomlaste tõestisündinud lood. Soomes pettunud inimesed läksid paremat elu otsima Ameerika Ühendriikidesse, mis seda ei suutnud pakkuda, ja hiljem Nõukogude Liitu. Neid vabadust, võrdsust ja vendlust ihanud inimesi ei tahtnud hiljem keegi meenutada.