FOTOD | Kanged Eesti naised avasid New Yorgis näituse

 (4)

Täna lõpeb New Yorgis kunstifestival Performa, mille fookusriigiks on sel aastal Eesti.

Reedel avati Performa paralleelprogrammina Maria Arusoo kureeritud näitus "Soft Scrub, Hard Body, Liquid Presence", kus osalevad Eesti kunstnikud Merike Estna ja Maria Metsalu. Näitus ja selle avamisega kaasnenud performance’id "Red Herring" ja "Madmoiselle X" on ühtlasi Performa satelliitprogrammiks.

Kuraator Maria Arusoo ütles, et projekt sai alguse tema huvist Metsalu tooruse vastu. "Ta on tuleviku hääl, ta puudutab mingisugust apokalütilist kättesaamatust," rääkis Arusoo. Kui Eestis on Amsterdami tantsukooli SNDO lõpetanud Metsalu esinenud teatrisaalis, seda ka lavastusega "Madmoiselle X", siis New Yorgis on tema töö duoga Merike Estna maalidega asetatud galeriikonteksti.

"Mind isiklikult huvitab naisküsimus ja patriarhaalsuse murdmine, mäletan aga Mariat ütlemas, et tee mis teed, aga ära jumala eest naiste näitust tee," ütles Arusoo. "Aga ma ei karda seda. Eesti naised on võimsad. Seda näitust installeerides oleme ka näinud, et kolm Eesti naist suudavad rohkem ära teha, kui kümme USA meest."

Performast ja seal toimunud üritustest lähemalt kirjutab Eesti Päevaleht juba tuleval nädalal.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare