Getter Jaani vabanes tänu muusikalile esinemishirmust

 (2)

Salme kultuurikeskuse laval on peaosalised Getter Jaani ja Artur Rassmann.
Salme kultuurikeskuse laval on peaosalised Getter Jaani ja Artur Rassmann.Foto: Karin Kaljuläte

Reedel esietendus Kaari Sillamaa Muusikateatri lavastus „Désirée”, mille peategelast, Napoleoni kihlatut ja hilisemat Rootsi kuningannat mängib Getter Jaani.

Kool, mis tegutseb 1994. aastast ja kannab 1999. aastast Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Kooli nime, on omaette fenomen. Muu hulgas ka suurprojektide tõttu. N-ö staarimuusikalides löövad peale kooli õpilaste kaasa juba tuntud lauljad/näitlejad. Lava ehitamise, kostüümide õmblemise ja muuga on abiks ka lapsevanemad.

Getter Jaani, kelle jaoks Désirée on üks umbes kümmekonnast tegelasest, keda ta on Kaari Sillamaa muusikalides mänginud, on olnud ka ise kaunite kunstide kooli õpilane. Kui tema ema Katre Jaani koolis õpetajana tööle hakkas, käis nii mõneski tunnis kaasas ka väike Getter. „Tundsin, et see on see koht, kus mina tahan ka olla ja kõigest osa saada. Igas tunnis oli laulmist, tantsimist ja näitlemist ja need kõik on mulle südamelähedased. Muutusin iga tunniga enesekindlamaks,” tõdeb Getter. See kulus talle väga ära. Tänu muusikaõpetaja Liivi Listrale sai Getter juba lasteaias aru, et tahakski laulmisega tegeleda. Ent soov laulda ei ole sama, mis julgus esineda.

Omamoodi murdepunktiks sai Getterile Kaari Sillamaa Muusikateatri aastatetagune lavastus „Lumivalgeke”, mille peaosa mängis Hele Kõrve (toona veel Kõre), kurja kuninganna rollis oli Tanja Mihhailova, printsina astus üles Mikk Saar. Getter oli lavastuses roosipõõsas. Üsna arglik põõsas… Laval pidanuks tal seljas olema lihtne must kostüüm, millel oleks juures midagi punast, et roosi markeerida.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare