Hea film vastupidavast Marsi limuskist"Elu" – täiesti iseseisev film
"Elu" – täiesti iseseisev filmfoto: kaader filmist

„Elu” („Life”) lõhnab ülipopulaarse „Tulnuka” (1979) koopia järele, kuid areneb kiiresti täiesti uueks iseseisvaks eluvormiks. Tempokas ja pingeline õudustriller hoiab tooli serval, kui hirmuäratav Marsilt pärit eluvorm loob kaost Maa orbiidil olevas rahvusvahelises uurimisjaamas.

Daniel Espinosa („44. laps”) lavastatud teos (Rhett Reese’i ja Paul Wernicki stsenaarium) otsib tänapäeva kosmosepõnevike ajastul tasakaalu, pakkudes pingelist atmosfääri „Tulnuka” fännidele, veidrat huumorit „Marslase” austajatele, kaasakiskuvat müsteeriumit „Saabumise” hindajatele, koduplaneedile lähedast elujäämisvõitlust „Gravitatsiooni” sõpradele ja ootamatust „Prometheuse” jüngritele. Kindlasti ei tohi unustada, et ainult poolteise kuu pärast esilinastub „Tulnukas: Covenant”, mis on surematu ülipopulaarse saaga kuues seiklus, seega võrdlusmoment on suur.

Kokkuvõttes on tegemist suurepärase filmiga, mis rahuldab ulme-põnevus-õudus-trilleri sõprade filmisoovid. Midagi keerulist ei toimu, sisu on lihtne jälgida, produktsioon on tasemel, näitlejad teavad, mida teevad, ja pärast filmielamust on, millest rääkida.

Loe pikemalt: kinoveeb.ee

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare