Ilmub Teo Maiste monograafia


Ilmub Teo Maiste monograafia
Rahvusooper EstoniaMarko Mumm

Teo Maiste monograafia esitlus toimub 8. aprillil kella 14–15.30 Estonia Talveaias.

Raamatu autor on Ene Pilliroog, kunstnik Mari Kaljuste, väljaandja Eesti Teatriliit.

1932. aastal sündinud bass Teo Maiste on olnud Estonia teatri solist üle 40 aasta. Saatus viis ta Siberisse, kus ta aastatel 1957–1958 õppis Novosibirski konservatooriumis. 1962. aastal lõpetas ta Tallinna konservatooriumi Jenny Siimoni lauluklassi.

Aastatel 1960–1965 oli Maiste Vanemuise solist, aastail 1965–2006 aga Estonia teatri solist. Ooperirollide kõrval on Maiste tegutsenud ka vokaalsümfooniliste suurvormide solistina ja laulupedagoogina.

Maiste on Georg Otsa preemia laureaat (1977), ta on pälvinud muusikateatri aastaauhinna (1987) ning alates 2003. aastast on ta Georg Otsa auhinna žürii esimees.

Teo Maiste repertuaaris on üle saja rolli, sealhulgas: Mölder (Dargomõzski "Näkineid"), Boriss (Mussorgski "Boriss Godunov"), Ramfis, Attila, Philipp II ja Suurinkvisiitor (Verdi "Aida", "Attila", "Don Carlo"), Igor ja Galitski (Borodini "Vürst Igor"), Parun Ochs (R. Straussi "Roosikavaler"), Porgy (Gershwini "Porgy ja Bess"), Leporello (Mozarti "Don Giovanni"), Cyrano (Tambergi "Cyrano de Bergerac"), Peaminister ja Kagler (Straussi "Viini veri"), Lempelius, Friesner (Tubina "Reigi õpetaja", "Barbara von Tisenhusen"), Baali suurpreester (Verdi "Nabucco") jpm.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvuskultuuri Fond.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare