Näitusekataloogis kirjutavad Wiklandi loomingust saatkonna kultuuriatašee Harry Liivrand, Sabine Mähne ja Kathrin Buchmann. Liivranna sõnul rõhutab ta igal sammul, et Wikland on eestlane, sest Saksamaal peetakse teda harilikult rootslaseks.

Näitusega kaasneb ulatuslik pedagoogiline programm. Pärast Berliini eksponeeritakse näitust kuni 2016. aasta kevadeni ka Münchenis ja Greifswaldis.

Näitus „Über Tisch und Bänke – die einzigartige Bilderwelt der Ilon Wikland“ sündis Berliini Eesti saatkonna initsiatiivil ning koostöös LesArti ja Haapsalu Iloni Imedemaaga. Väljapanekuga tähistatakse rahvusvaheliselt kõige tuntuma eesti rahvusest lastekirjanduse illustreerija 85 juubelit. Näituse ettevalmistustööd on kestnud poolteist aastat, välja pannakse akvarelle, kriidi- ja tušijoonistusi nii lastele kui täiskasvanutele mõeldud raamatutele, kavandeid, sealhulgas veel II Maailmasõja päevil Eestis valminud noore Iloni moejoonistusi ja ka autoportree.

Tartus sündinud, peamiselt Haapsalus üles kasvanud ja 1944 Vene vägede eest Rootsi põgenenud Wikland on kuulsaks saanud rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni lasteraamatute illustreerijana ning seetõttu on näitusel aukohal pildid raamatutest „Bullerby lapsed“, „Karlsson katuselt“, „Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses“, „Mio, mu Mio“, „Vennad Lõvisüdamed“, „Röövlitütar Ronja“ jt., millega on üles kasvanud mitu põlvkondi lapsi paljudel maadel.

Näitust toetavad Berliini linn, Staatsbibliothek zu Berlin, Eesti välisministeerium, Eesti kultuuriministeerium, Eesti saatkond Berliinis jm. asutused.