IN MEMORIAM: kunstnik Silvia Jõgever

 (1)

4.XI 1924 – 11.I 2005
See oli üks vapustavalt särav lend, kes õppis 1940-ndatel Tartu Kunstiinstituudis. Võib-olla olid nad viimased pallasliku vaimu kandjad.

Omavahel kutsusid nad endid ikka poisteks ja tüdrukuteks. Tänaseni. Poisid said stalinliku rezŠiimi poolt rohkem rappida, aga tulid kunsti juurde tagasi. Ja selles tagasitulekus oli oluline osa tüdrukutel. Nüüd on tüdrukud ootamatult kiiresti läinud.

Tartu Lastekunstikoolis Silvia Jõgeveri käe all maalikunsti tõdesid õppida oli suur õnn. Pimedas klassitoas viimase päevavalguseni maalivad rüblikud pingutasid, et varjus värvi näha, et vahet teha külmal ja soojal valgusel. Laste püsivuse ja süvenemise saavutas Silvia lihtsal moel. Ta rääkis neile tunnis loomingulisi järjejutte kaugetest maadest ja seiklustest, mis tal enesel tegemata ja nägemata jäid.

Hinnangutes oli Jõgever aus ja värvikalt otsekohene. Enese tööde suhtes oli veelgi nõudlikum. Nende saladuslikkus ootab paraku ikka veel süvenenumat uurijat. 1 Eesti Kunstnike Liit, Tartu Kunstnike Liit, Eesti Kunstimuuseum, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Lastekunstikool, Kunstiühing “Pallas”

Silvia Jõgeveri ärasaatmine on Tartu Krematooriumi kabelist reedel, 14. jaanuaril kell 14.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare