Indrek Hargla – jurist, kes seikleb fantastikailmasRaamat: romaani tegevuspaigaks on riik Maavald
Juristiharidusega ulmekirjanikul Indrek Harglal (35) ilmub peatselt uus romaan “French & Koulu”, kus kõrvuti maanteedel tossutavate autode ja õhus hõljuvate dirizŠaablitega silkavad metsa vahel ka libahundid.

“Käsikirja lugenud inimesed on seda nimetanud umbes retro-etno-punk comic fantasy’ks,” sõnab kirjanik. “See on kergekaaluline ja lõbus lugu, toimumispaigaga riigis Maavald. Ilmselt ammutasin inspiratsiooni ka klassikalistest kelmiromaanidest.”

Esimene Hargla jutt ilmus ulmekirjanduse internetiajakirjas Algernon 1998. aasta sügisel, pärast seda on ta avaldanud kolm kogumikku, kolm romaani ja ühe lühiromaani, lisaks eraldi jutte ajakirjades.

“Vaevalt et maailm on kunagi kaasaegsetele üldse selge ja lihtsa paigana tundunud,” ütleb Hargla. “Oma ajastut on ju alati peetud kõige segasemaks ja mõistetamatuks. Ulmekirjanikud on üritanud piiluda tundmatuse eesriide taha – mis on see, mida me ei mõista või mis võib juhtuda homme.”

Hargla meelisteemaks on seni olnud ajalooga mängimine.

“Ma ei kirjuta ajalugu ümber, kuid olen üritanud viljelda alternatiivajalugu,” sõnab kirjanik. “See on eelkõige mäng küsimusega: “Mis siis, kui?” Mis siis, kui viikingite kolooniad oleks Ameerikas pidama jäänud või Kolumbus oleks Haiti asemel maabunud näiteks Atlantisel.”

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare