Kai Rüütel laulab taas Londonis Kuningliku Ooperi suurel laval


Eesti noor lauljatar metsosopran Kai Rüütel esineb järjekordselt Londoni Kuninglikus Ooperimajas Covent Gardenis suurel laval, seekord Jules Massenet´ ooperis „Tuhkatriinu“.

Kai Rüütel laulab 5. - 16. juulini Kuningliku Ooperi (Royal Opera House) laval kuuel etendusel Massenet' romantilises ooperis „Tuhkatriinu“ Dorothée osas. See on tema üks viimaseid esinemisi teatri juures tegutseva noorte solistide Jette Parker Young Artists Programme'is (JPYAP). Kai Rüütel on lõpetamas noortestuudio teist õppeaastat, olles esinenud kõrvuti oma õpingukaaslastega väiksemates osades peasaalis juba mitmes lavastuses ning ka soolokontserdiga ja stuudio ühiskavades.

Massenet' „Tuhkatriinu“ (1899) on Londonis lavastanud kuulus Laurent Pelly, kõiki etendusi juhatab samuti nimekas prantslane, peadirigendina Barcelonas tegutsenud ja praegu Viinis ametis Bertrand de Billy. Ooperit esitatakse prantsuse keeles, tuntumaid soliste on selles poola alt Ewa Podleś, nimiosas debüteerib ameerika metsosopran, ajakirja Gramophone 2010. aasta kunstnikuks valitud Joyce DiDonato. 13. juuli etenduse kannavad kuninglikust teatrist otse üle kõik Briti telejaamad.

Märtsikuul esines eesti lauljatar Kai Rüütel Royal Opera Crush Room'is kammersarjas „Lunchtime Recitals“ soolokavaga ja teda saatis klaveril JPYAP-i kunstiline juht David Gowland. Kavas olid Gustav Mahleri kuulsad „Rückerti laulud“ ning Kai praeguse õpingukaaslase, ameerika tenori Steven Ebeli uusteos „Der Schatzgräber“ esiettekandes.

Stuudioõpingute järel on Kai Rüütel kutsutud osalema uuel hooajal aga veel kahes lavastuses Royal Operas ning ühes lavastuses Šoti Ooperis Glasgow's. Londonis hakkab ta laulma Verdi „Falstafis“ ning Rossini ooperis „Teekond Reimsi“, Glasgow's aga Hansukese osas Humperdincki ooperis „Hansuke ja Greteke“.

Pärast äsjast noorte laulupidu väärib meenutamist, et Kai Rüütel alustas oma muusikuteed Aarne Saluveeri käe all, lauldes ETV tütarlastekooris, misjärel asus õppima Georg Otsa Muusikakoolis laulmist juba erialana.

Huvitav oli tal hiljaaegu koostöö Londonis ka helilooja Roxanna Panufnikuga, kes kirjutas Tallinna missat „Elutants“ – Kai abistas heliloojat seal eestikeelse missateksti vältuste ja rütmi ning häälduse osas.

17. juulil annavad JPYAP-i tudengid oma viimase ühise etenduse suvekontserdina kuningliku ooperiteatri suurel laval.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare