Kiievi Eurovisioni korraldajate tiim vahetubEurovision 2016 võitja Jamala
Eurovision 2016 võitja JamalaFoto: Andres Putting

Eurovisioni korraldajad kinnitasid esmaspäeval ametlikul lehel eurovision.tv, et laulukonkursi Kiievi-poolne produtsentide tiim paneb ameti maha ja taandab end suursündmuse korraldamisest.

Kuuldused hapuks läinud korraldusest levisid juba päevi varem Eurovisioni fännilehe ESCKAZ kaudu, milles väideti, et Victoria Romanova ja Oleksandr Kharebin esitasid lahkumisavaldused.

Produtsentide lahkumine tähendab, et kogu Kiievi-poolne korraldusmeeskond tuleb välja vahetada.

Anonüümsete allikate sõnul kukkus korraldus kokku ja ürituse korraldamine oli lohakil: puudusid korralikud teleproduktsiooni-, majutus- ja toitlustuslepingud, väidab Ukraina väljaanne Starana.

Produktsioonitiim ei koosnenud sugugi algajatest: Romanova ja Kharebin kuuluvad Ukraina rahvustelevisiooni NTU juhtkonda, Romanova on 2007. aastast ka Ukraina Eurovisioni delegatsiooni juht.

Pole teada, milliseid ajalisi nihkeid ja muid probleeme võivad muudatused endaga kaasa tuua. Piletid, mis eile õhtul müügile tulid, jäid samuti veidi hilisemaks kui tavaliselt, sest müügiplaanidesse sekkus vahepeal Ukraina monopolivastane komitee. Eurovisioni peatiim aga teatas, et ürituse kuupäevi ei saa kindlasti edasi lükata, isegi kui ukrainlased on hädas.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare