Näituse kõrval alustab tegevust linnamuuseumi kinokohvik, kus kahel korral kuus vaadatakse praeguste filmiloojate nagu Jaan-Jürgen Klausi, Andres Söödi, Agne Nelgi ja teiste töid Tartust ja tartlastest. Kohvikus näidatavaid filme kommenteerivad nii filmitegijad kui ka portreteeritavad.

Kinokohvik alustab neljapäeval kell 17 tartlase Jaan-Jürgen Klausi filmidega „Erakpoeet Marko Kompus” (2005) ja „Supilinn 2002” (2002). Portreefilm „Erakpoeet Marko Kompus” näitab Tartu legendaarse kirjandusrühmitise Erakkond luuletaja rõõmu ja valu. „Supilinn 2002” on antropoloogiline dokumentaalfilm Tartu ühe omapärasema linnaosa boheemlaste eluolust ja puitlinnaku miljööväärtustest enne Supilinna seltsi loomist ja Euroopa Liitu astumist.

Kinokohvik töötab kaks korda kuus kell 17 Tartu linnamuuseumi kohvikus Katarina. Kinokohvikusse saab näitusepääsmega. Järgmine kinokohvik toimub 12. aprillil, mil vaadatakse filme „Kinolinn Tartu” (rež Toomas Griin, 2008) ja „Moguči” (rež Toomas Griin ja Jaak Eelmets, 2004). 1 EPL