Kinos Artis linastub viie eriseansiga eluloodraama "Õnnelik prints"


"Õnnelik prints"
"Õnnelik prints"Foto: kaader filmist

Kinos Artis linastub viie seandsiga eluloodraama "Õnnelik prints".

Film on saanud pealkirja ühe Oscar Wilde’i muinasjutu järgi ning on meenutus skandaalse kirjaniku elu kõrghetkedest. Filmi on lavastanud ja peaosas mängib Rupert Everett.

Olles 19. sajandi lõpu Londoni kirevate seltskondade hing, tarmuka ja terava briti huumori kehastus, naudib Wilde ovatsioonide hüvesid. Kuulsuse tipul kirglikult armunud kirjanik leiab end aga homoseksuaalsuses süüdistatuna hoopis kaheks aastaks vangikongist. Seda loetakse kirjaniku allakäigu alguseks ning

„Õnnelik prints” toob ekraanile sellele järgneva – tema elu lõpuaastate segase viletsuse. Selle koleduse empaatiline sügavus pigem aga rikastab kirjaniku karakterit ning jätab tema elu poeetilistest, dekadentlikest, aga ka traagilistest aegadest valusalt armastusväärse mälestuse.

Rupert Everett, kes mängib peaosa selles iseenda kirjutatud ja lavastatud filmis, valmistas linateost ette rohkem kui 10 aastat. Haaratuna kirjaniku hääbumisinetusest ja teda kammitseva kirevajaduse ennasthävitavast mõjust valmiski just nõnda aus, ilustusteta, kuid liigutavalt terviklik vaade Wilde’i elule.

Film esilinastus Tartu Armastusfilmide Festivalil.

Seansiajad kinos Artis:
N 1. nov kl 19.00
L 3. nov kl 19.00
K 7. nov kl 19.00
R 9. nov kl 19.00
P 11. nov kl 19.00

Film linastub inglise keeles eestikeelsete subtiitritega

Voorand - Paneme aja seisma kuni 22.11
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare