Kirjanduskohvikus tuleb juttu noortest6RS24JAN08X04.jpg
Katkendeid loeb Maria Lee.Foto: Rene Suurkaev

Kirjanduskohvik kolib Wabadusse (Vabaduse väljak 10) ja saab uueks nimeks KirjandusWabadus. Kõiki huvilisi oodatakse neljapäeval, 2. märtsil kell 18 kohviku Wabadus teisel korrusel.

Oleme harjunud jutuga, et lugemine väheneb ja väheneb ja iseäranis lapsed ja noored loevad palju vähem kui varem. Aga on see ikka nii? Noortekirjandus kui omaette žanr õilmitseb kogu maailmas, uusi raamatusarju ja kirjanikke popsab välja pea et iga kuu, müüginumbrid ületavad kõiki ootusi ja filme vändatakse üksteise järel. Mis lugu nende noorte, kirjanduse ja lugemisega ikkagi on, seda uuritakse kirjanduskohvikus peaaegu et uhiuue Päikesekirjastuse toimetaja ja tõlkija René Tendermanni käest. Missugune on maailm noorteraamatutes ja missugused noored inimesed tegutsevad Päikesekirjastuse raamatutes, aitab välja uurida PI Filimonov.

Emma Cline’i romaan “Tüdrukud ” räägib neiust, kes ühineb kommuuniga, mida valitsevad tumedad jõud. Milleni võib jumaldamiseni ulatuv isikukultus noored mõjutatavad hinged viia, seda Cline oma teoses uuribki. Romaan on ilmunud mitmekümnes keeles, lugejaid on miljoneid. Selle vestluspoole teine autor, Louise O’Neill, on iiri noortekirjanik, kelle romaan “Sai mis tahtis” oli Iirimaal bestseller number üks. See on lugu kooli kõige ilusamast tüdrukust. Terava ja täpse sulega kirjeldab O’Neill peaaegu samm-sammult ühe peopidamise öö juhtumisi ja kõike, mis sellele järgneb. Kuidas elada raske taagaga? Tüdrukutest ja raamatutest räägivad Evelin Banhard ja Kätlin Kaldmaa.

Katkendeid raamatutest loeb Maria Lee. Muusikat esitavad noored muusikud. Õhtut juhivad PI Filimonov ja Kätlin Kaldmaa.

Kõigi kohvikukülastajate vahel loositakse välja kõnealuste autorite raamatud. Raamatuid saab ka kaasa osta.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

209 000€
Ülenurme vald, Maja
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
165 000€
Tallinn, Korter
455€
Tallinn, Korter
185 000€
Rae vald, Majaosa
271 000€
Tallinn, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
72 500€
Tallinn, Korter
325 000€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa

121 990€
Tallinn, Korter
142 990€
Tallinn, Korter
142 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare