Kirjandusuhinna „Esimene samm” tänavune laureaat on Liisa Saaremäel


Kirjandusfestival Prima Vista raames anti üle 333 euro suurune kirjanduspreemia „Esimene samm”, mille pälvis 18-aastane Liisa Saaremäel oma luuletekstidega „3 epitaafi „Triumfikaare” ainetel”, mis ilmusid ajakirja Värske Rõhu 24. numbris.

Tänavusele “Esimese sammu” konkursile esitati kokku 15 preemia statuudile vastavat kandidaati. Esitatud tekstide seas oli nii luulet kui ka proosapalu, mis ilmusid 2010. aasta jooksul ajakirjades Looming, Vikerkaar, Värske Rõhk ning ajalehes Müürileht. „Sel aastal oli „Esimene samm” küllaltki pikk samm edasi, kuna tänavu oli kõigi aegade võrdluses kõige suurem autorite ja esitatud tööde arv. Võrdsete võimaluste võitluses võitis noorus, milles oli kogemuslik vormitunnetus, mida sellisest vanusest ei oleks osanud oodata ning mis annab lootust järgmisteks sammudeks”, rõõmustas tänavuse hea saagi üle žürii esimees Hannes Varblane.

Žürii koosseisu kuulusid veel Eesti Kirjanduse Seltsi teadussekretär ja TÜ eesti kirjanduse lektor Marja Unt, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna esimees, kirjanik ja literaat Berk Vaher, TÜ eesti kirjanduse doktorant Krista Ojasaar ning „Esimese sammu“ 2010. aasta laureaat Margit Sirenzky (Marit Sirgmets).

Aastal 2007 MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista poolt Tartu Kultuurkapitali juurde loodud kirjanduspreemia „Esimene samm“ abil soovitakse edendada Eesti kirjanduselu. „Esimese sammu“ preemiale saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelneva aasta jooksul perioodikas avaldatud. 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare