Kust võtab Maps liiklusandmed?

 (1)

Google Maps tunneb Tallinna ühistransporti.
Google Maps tunneb Tallinna ühistransporti.Foto: Hans Lõugas

Google Maps pole ainult populaarne kaarditeenus, vaid pakub ka kuhjaga lisainfot vaatamisväärsustest kuni ühistranspordi- ja liiklusandmeteni.

Aga kust Maps oma värsked liiklusandmed võtab, et teaks kasutajat näiteks ummikutest hoiatada?

Loomulikult neilt, kes on liiklusolusid äsja ise kogenud: kasutajatelt endilt. Nii Androidi kui ka Apple’i nutiseadmed edastavad reaalajas oma füüsilise asukoha andmeid. See valik on vaikimisi sisse lülitatud.

Selle saab ka välja lülitada, aga paljud firmad on väga huvitatud sellest, et sa seda ei teeks – liiklusinfo kogumise kõrval ka näiteks asukohaga seotud reklaamide kuvamiseks.

Sestap kiusavad nad sind ettepanekuga asukohateenused sisse lülitada näiteks iga kord, kui Mapsi avad. Ja paljudel juhtudel jäävadki need aktiivseks, sest inimestel pole meeles neid taas välja lülitada.

Nõnda siis paljud inimesed Google’ile andmeid saadavadki. Tarkvara paneb info kokku ja otsustab selle põhjal, milliseid teavitusi kasutajale liiklusolude kohta saata.

Muidugi võrdleb tarkvara hetkeandmeid ka statistikal põhineva tavapärasega, mis võimaldab hinnata, kas liiklus on parajasti aeglane või liigub normaaltempos. Peale selle kasutatakse infot teistest liiklusäppidest nagu Waze.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

116 900€
Tallinn, Korter
72 500€
Tallinn, Korter
319 000€
Tallinn, Äripind
161 500€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
172 000€
Tallinn, Korter
185 000€
Rae vald, Majaosa
56 000€
Viimsi vald, Korter
271 000€
Tallinn, Korter

421 900€
Tallinn, Korter
269 900€
Tallinn, Korter
132 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare