Kutsu-Juku saab mälestusplaadi


Eesti esimene joonisfilmitegelane Kutsu-Juku saab täna Tallinna vanalinnas Suur-Karja tänaval mälestusplaadi, mille valmistasid Riho Unt ja Julia Pihlak.

Aastal 1931, mil operaator ja lavastaja Voldemar Päts tegi Eesti esimest animafilmi "Kutsu-Juku seiklused", asus selles majas Aleksander Teppori fotostuudio, mis sai Kutsu-Juku sünnikoduks.

Filmi algustiitritesse on kirjutatud: "Meie tänane film on katsetis alal, kus on teotsenud ainult suured filmimaad - Saksamaa ja Ühendriigid Ameerikas. Vaatamata tehnilistele raskustele püüdsime teha kõik, et Kutsu-Juku võidaks juba esimese filmiga iga eestlase kinoharrastaja südame."

Tänavu, mil Eestis tähistatakse animatsiooni 70. aastapäeva, valmistati Eesti Filmi Sihtasutuse algatusel Soomes "Kutsu-Juku seikluste" säilinud neljaminutisest filmilindist digitaalselt restaureeritud koopia, mille pikkus on kuus minutit ja mida saab alates homsest näha ka kinoekraanil.

"Kutsu-Juku seiklused" alustab uut teed kinoekraanil koos uusima Eesti animafilmiga "Lepatriinude jõulud", mis linastub alates tänasest üheaegselt Tallinna kobarkinos ja Tartu kinos Ekraan. Esimene eesti animafilm sai ringvaateks viimasele, lumelepatriinude Timi ja Mia jõuluseiklustest pajatavale täispikale joonisfilmile, mille autoreiks on Janno Põldma ja Heiki Ernits.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare