Lasteraamat USA asepresidendi homoseksuaalsest jänesest tõusis Amazoni ostetuimaks

 (79)
Mike Pence
Mike PenceFoto: STEVO VASILJEVIĆ, REUTERS

HBO iganädalase saate "Last Week Tonight" saatejuht, koomik John Oliver võttis viimati ette USA asepresidendi Mike Pence'i, kelle homofoobia pole avalikkuse eest saladuseks. Äsja ilmunud lasteraamat Pence'i homoseksuaalsest jänesest on aga osutunud suureks menukiks.

Kriitilise saatelõigu lõpuks leidis Oliver, et Mike Pence'i juures on siiski ka midagi tema jaoks sümpaatset- nimelt Pence'ide jänes Marlon Bundo, kellel on oma instagrami lehekülg, mille kaudu tuntakse teda ka BOTUSe hüüdnime all (Bunny of the United States), kirjutab The New York Times.

Äsja ilmus lasteraamat päevast jänku elust. "Marlon Bundo’s A Day in the Life of the Vice President" autoriks on asepresidendi 24-aastane tütar Charlotte ja illustraatoriks Pence'i abikaasa Karen Pence. "Last Week Tonight" meeskond otsustas aga paralleelselt välja anda oma lasteraamatu, "Last Week Tonight with John Oliver Presents A Day in the Life of Marlon Bundo". Selles versioonis on Marlon Bundo hoopis homoseksuaalne jänes, kes leiab armastuse (silmipimestav jänkupoiss Wesley!). Pahalane, kahtlaselt Mike Pence'i nägu kuri putukas võitleb aga jänkupaari abiellumise vastu.

Raamat paisati müüki vahetult enne asepresidendi pere üllitist ja on varjamatult mõeldud geiõiguste vastu seisva Pence'i ärritamiseks. Üllatusena tõusis see aga Amazone'i raamatumüügi tippu, edestades nüüd nii Pence'ide raamatut kui muuhulgas näiteks ka FBI endise juhi James Comey memuaare.

Mõlema lasteraamatu tulud annetatakse heategevuseks. Pence'i pere raamatumüügist saadud raha läheb A21-le, mis võitleb inimkaubandusega ja Tracy’s Kids'ile, vähihaigetele lastele mõeldud kunstiteraapia programmile. "Last Week Tonight" annetab aga LGBTQ sõbralikule organisatsioonile Trevor Project ja AIDS United'ile.

"Last Week Tonight with John Oliver" episoodid on Eestis nähtavad youtube'i keskkonnas.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare