Lauljatar Kai Rüütel esineb täna kontserdiga Londonis


Eesti metsosopran Kai Rüütel, kes juba teist hooaega täiendab end Londoni Kuningliku Ooperi noorteprogrammis, annab täna teatri kammersaalis soolokontserdi.

Õpingute järel Tallinnas lõpetas Kai Rüütel Kuningliku Konservatooriumi Haagis ning seejärel Hollandi Rahvusliku Ooperiakadeemia. 2009. aastal läbis ta tugeva konkursi ning sai sügisel Londonis Kuningliku Ooperi juures tegutseva Jette Parker Young Artist Programme'i (JPYAP) tudengiks.

Noorteprogrammi lauljad saavad õppetegevuse kõrval esineda oma või ühiste kontsertidega, JPYAP-i lavastustes teatri väikesel laval Linbury Studios ning kaasa teha väiksemates osades Kuningliku Ooperi etendustes suurel laval. Esimesel hooajal esines Kai Rüütel suurel laval kolmes erinevas ooperis ning tegi neist kahes („Manon“ ja „La traviata“) kaasa ka Kuningliku Ooperi külalisetendustel Jaapanis septembris peadirigent Antonio Pappano käe all.

Käesolevaks hooajaks on Kai Rüütlile plaanitud etendused viies erinevas ooperis suurel laval. Detsembris asendas ta aga veel haigestunud peaosatäitjat Humperdincki ooperis „Hansuke ja Greteke“ ning sai Hansukese (Hänsel) osa laulmise eest tunnustava kriitika ajalehes The Independent. Veebruaris laulis ta suurel laval Teist daami Mozarti „Võluflöödis“ kokku kümnel õhtul, millest mõnda dirigeeris ka maailmakuulus sir Colin Davis.

Kevadhooajal toimuvad teatri kammersaalis Crush Roomis esmaspäeviti JPYAP-i tudengite soolo- või ansamblikontserdid. Täna pärastlõunal esineb seal soolokavaga Kai Rüütel ja teda saadab klaveril JPYAP-i kunstiline juht David Gowland. Kavas on Gustav Mahleri kuulsad „Rückerti laulud“ ning Kai praeguse õpingukaaslase, ameerika tenori Steven Ebeli uusteose „Der Schatzgräber“ esiettekanne.

Kai Rüütli kaks hooaega enesetäiendamist ning esinemisi JPYAP-is saavad lõpule juulikuul, ent juba on tal käes kutse astuda üles Kuningliku Ooperi etendustes ka järgmisel 2011/2012 hooajal. 
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare