Led R näitas end eile Tallinnas

 (20)
Led R näitas end eile Tallinnas
Pille-Riin Pregel

Taasiseseisvuspäeva soe suveõhtu meelitas Tallinna Raekoja platsile Led R-i ja Rock Hoteli kuulama paar tuhat inimest. Kell 20 alanud kontserdile kogunes igas vanuses kuulajaid: nii Led Zeppelini fänne, keskealisi mehi kui ka lastega vanemaid, noori ja pensionäre, samuti välismaalasi.

Led R-i saatis Tallinna Kammerorkester, mis lisas bändi esinemisele jõulisust. Lavaesine jäi publikust küll pisut hõredaks, kuid mõne fänni näolt võis välja lugeda meeleliigutustki. Kuigi kontserti kuulati huviga, tohutut kaasaelamist publiku hulgas polnud.

22-aastane Merli ja 21-aastane Margus tunnistasid, et ei tulnud kontserdile otseselt Led R-i kuulama, sest bändi muusika pole nende maitse. “Sellise avaliku kontserdi jaoks oleks võinud midagi rohkem üldsuse maitsele vastavat valida,” leidsid nad. Noored kiitsid kontserdi idee heaks, kuid ütlesid, et parema meelega oleksid kuulanud eestikeelset muusikat.

49-aastane Harri ütles, et tuli Raekoja platsile just esineja pärast: Led R teeb ikkagi tema nooruspõlve muusikat. “Oleksin tahtnud ka Haapsalusse Robert Planti kuulama minna, aga ei õnnestunud,” lausus ta. Mees tõdes samas, et Tallinnas polegi õieti sobivat kohta, kus selliseid tähtpäevakontserte kor-raldada: Raekoja plats on liiga väike ja lauluväljak liiga suur.

38-aastane Mart leidis, et Led R pole ikka õige bänd. “Eks igaüks ole lapsepõlves unistanud oma lemmikbändis mängimisest. Ruja mehed võinuks parem oma vanu lugusid esitada.”

Raekoja platsil jalutanud Indrek Stahl ja Merike Pääro tunnistasid, et tulid linna õhtust sööma, aga lubasid ka Ivo Linnat kuulama jääda.

Pärast Led R-i esinemist jätkas Rock Hotel. Õhtujuht Olavi Pihlamägi küsis publikult soovilugusid ning esimesena kõlas “Kikilips”.