Luulerobot pakub igaks päevaks luuletuse

 (1)

Luulerobot pakub igaks päevaks luuletuse
Illustratsioon:

Ajakiri Vikerkaar käivitas laupäeval luuleroboti Luule Poeezia. Robot on saanud inspiratsiooni New Yorkeri, Courtney Stantoni ja Darius Kazemi koostöös loodud Poetry Botist ning tutvustab sotsiaalmeedias ajakirja veergudel kolme aastakümne jooksul ilmunud värsse. Iga huviline saab 34 päeva jooksul iga päev oma soovi järgi kas hommikul, lõunal või õhtul luuletuse. Luulevaliku tegid Vikerkaare toimetajad Kajar Pruul, Aro Velmet ja Märt Väljataga.

Kuidas see käib? Peamiselt mõne näpuliigutusega, milleni juhatab kas Vikerkaare koduleht või ajakirja Facebooki leht. Võluv sissevaade Vikerkaare arhiivide sügavusse pakub nii eesti luuletajate tänapäevaseid ja igihaljaid luuletusi kui ka luuletõlkeid. Ja kui tundub, et luuletusi enam sugugi ei taha, siis näiteks Facebookis piisab sellest, kui kirjutad robotile: „Jää vait.” Ta ei solvu.

Üks luuletus päevas ei kuluta ka kõige halvemal juhul kuigi palju aega ega tee üheski mõttes vaesemaks. Paremal ja küllap tõenäolisemal juhul annab see päeva alustuseks mõne värske mõtte (mina tellisin oma luuletused just hommikuks), meenutab mõnd luuletajat, kellele pole ammu sattunud, või mine tea, ehk tutvustab hoopis kedagi uut. Eks selgub veel. Päris mitu päeva on minna ka.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare