Maailma skandaalseim death-metal bänd Cannibal Corpse esineb Eestis

 (2)
Bändi muusika on olnud keelatud nii Venemaal kui ka Austraalias
Cannibal Corpse
Cannibal CorpseFoto: Cannibal Corpse

Reedel, 20. juulil esineb klubis Tapper maailma kuulsaim death-metali ansambel Cannibal Corpse USA-st. Bändile on see Eestis juba viies ülesastumine.

1988. aastal New Yorkis sündinud Cannibal Corpse on kolmekümne tegutsemisaasta jooksul saavutanud legendaarseima “underground” bändi staatuse. Arvestades, et tegemist ei ole kunagi olnud peavoolu muusikaga, on Cannibal Corpse müünud üle kahe miljoni plaadi, avaldanud 14 stuudioalbumit, leidnud omale “die hard” fännibaasi üle maailma ning sellega välja vihastanud väga paljusid. Cannibal Corpse'i võib pidada maailma edukaimaks ja tõsiseltvõetavamaks metalbändiks.

"Cannibal corpse"i laulutekstid räägivad peamiselt surmast ja laibakäitlemisest, Ameerikas on bändi süüdistatud noorsoo allakäigule kaasaaitamises. Austraalias on olnud keelatud kõik nende plaadid ning Saksamaal ei tohtinud bänd kuni aastani 2006 esitada lugusid kolmelt albumilt, teiste seas ka plaadilt "Tomb of the Mutilated", mille tuntuimat lugu "Hammer Smashed Face" mäletatakse eelkõige filmist "Ace Ventura: Pet Detective".

2014. aastal Venemaal protesteerisid õigeusklikud bändi vastu. Ansambel arreteeriti ning saadeti võimude poolt riigist välja, olles esinenud tuurist vaid kahel ja poolel kontserdil. Lisaks arreteeriti 18 streikima hakanud bändi fänni. Bänd on väitnud, et nad on suured õudusfilmide fännid ning nende muusikat ei tohiks tõsiselt võtta.

Cannibal Corpse Cannibal Corpse

"Cannibal Corpse"i liikmed on George "Corpsegrinder" Fisher, Rob Barrett
Pat O’Brien, Alex Webster, Paul Mazurkiewicz.

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja Circle K teenindusjaamades. Uksed avatakse kell 19:00, üritus on vanusepiiranguta. ​Ürituse korraldaja on Bad Promotions Estonia.