Mahe, intiimne ja soodne Roheline Tuba võlub lihtsusega

 (7)

Roheline Tuba on muhe ökokohvik-pood Paldiski maanteel, mis on avatud olnud veidi üle kahe kuu. Ökokohvik on söögikoha liik, mille menukamaks muutumine valmistab puhast rõõmu.

 Erksates rohelistes ja punastes toonides kujundatud söögisaali lakke tõmmatud roheline kangas ja akendele kleebitud puude siluetid loovad mulje, nagu peaks metsa all piknikut. Kusjuures ka taldrikupealne oleks justkui sealtsamast pärit. Käbisid sööma ei sunnita, küll aga on menüü kokkupanekul üritatud kasutada võimalikult palju kodumaist ja tervislikku kraami.

Nii ongi ainuke liha, mida menüüst võib leida, kala supi sees. Kalasupp ise on komandolase hinnangul tummine ja kodune ehk täpselt selline, nagu üks supp võikski olla. Vähe oluline pole ka supi hind – 30 krooni.

Zuccini-spinativormi saab kätte sama raha eest, ahjuköögiviljad samuti ja porgandi-juustukoogi eest peab välja käima 20 krooni. Ehk siis, kui kasutada veidi matemaatikat ja arvestada sisse ka klaasike mahla, tuleb kolmekäigulise eine eest välja käia alla saja krooni. Ja et söök on oma iseloomult niivõrd kergesti seeditav, siis ei teki pärast ka vajadust liha luusse laskmise järele, vaid saab kohe erksa meelega tegudele asuda.

Vorm ja aedviljad on, muide, nii maitsvad, et taldrikult liha puudumine ei meenu hetkekski. Samuti selgub pisikese uurimise järel, et pool menüüst vahetub iga päev – kui täna pakutakse härjasilmi, siis homme on nende asemel midagi muud.

Teenindusele pole samuti midagi ette heita. Kui gurmeerestoranis käib ikka peakokk söögielamusi uurimas, siis Rohelises Toas tervitab tulijat perenaine. Kui mõnes kohas keeratakse liigse sõbralikkuse vint üle, siis siin on tasakaal täpselt paigas. Kõik palved täidetakse naeratuse saatel ja ülearu hinge ronima ei tulda.

Rahulikult saab aega veeta nii üksi (raamaturiiulil olevad raamatud ei ole vaid sisekujunduselement nagu mõnel pool mujal), sõprade (latte maksab 25 krooni) kui ka lastega (nende jaoks on nurgas joonistamisnurk).

Ökokohvikul on omapära ja mingi defineerimatu intiimselt kodune võlu.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare