Mujal maailmas tegi raamatumüügiedetabelites ilma „Harry Potter ja neetud laps“Harry Potteri raamatu öömüük
Harry Potteri raamatut müüdi ka Eesti raamatukauplustes, kuid kuna raamtu tõlget pole ükski eesti kirjastus veel välja andnud, siis müügitabelites ta ka ei kajastu.Foto: Andres Putting

Nii Suurbritannias kui ka Saksamaal oli eelmise aasta suurim menuk J.K Rowlingu näidend „Harry Potter and the Cursed Child - Parts One & Two“ („Harry Potter ja neetud laps“).

See raamat juhtis edetabelit ka amazon.com-is, mis kajastab eelkõige Ameerika Ühendriikide elanike raamatuostueelistusi.

Suurbritannias osteti „Harry Potterit“ kokku 1430574 eksemplari. Saksamaal on sama raamat ka teisel kohal - inglisekeelsena.

Brittide raamatumüügiedetabeli teiselt kohalt leiab Paula Hawkinsi põneviku „The Girl on the Train“ („Tüdruk rongis“) paberköites väljaande. Mullu tuli välja ka raamatu põhjal tehtud mängufilm Emily Bluntiga peaosas, mis andis esmakordselt 2015. aastal kõvakaanelisena ilmunud raamatu müügile ilmselt hoogu juurde. Kokku osteti „The Girl on the Traini“ 1372402 eksemplari. Kolmandal kohal on brittidel tervislike 15-minuti roogade raamat; neljandal kohal on Jojo Moyes’ „naistekas“ „Me Before You“ (“Mina enne sind“). Seda müüdi pool miljonit eksemplari.
Viiendalt kohalt leiame lasteraamatu „The Midnight Gang“, mille autor on briti telenägu ja koomik David Walliams, kes on eelkõige tuntud BBC sketšisõudest.

Sakslastel järgneb Rowlingu näidendile tsiviilseadustik „Bürgerliches Gesetzbuch“. Võimalik, et tegemist on raamatuga, mille lugemist peeti vajalikuks eelkõige Saksamaale sisserännanutele, et tutvustada neile võõrustajariigi seadusandlust. Neljandal kohal on saksakeelne väljalase Keri Smithi päeviku-toorikust „Tee see raamat pihuks ja põrmuks“ („Mach dieses Buch fertig“). Viiendal kohal on Jeff Kinney lasteraamatusarja „Äpardi päevik“ 11. osa.

amazon.com-is on teisel kohal Tom Rathi eneseabiraamat, mis õpetab enda talenti leidma. Kolmandal kohal on maimikuraamat „Sada esimest sõna“; neljandal Marie Kondo koristamisõpik ja viiendal populaarse Dr. Seussi pildiraamat „Oh, the Places You’ll Go!“.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

161 500€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
79 900€
Tallinn, Korter
83 500€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
319 000€
Tallinn, Äripind
209 000€
Ülenurme vald, Maja
65 000€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter
325 000€
Tallinn, Korter

132 500€
Tallinn, Korter
9 000€
Tallinn, Garaaž
399 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare