Musta laega saalis tänati kulka kõrval ka jumalaid ja jumalannasid

 (3)

Kahekordne laureaat Hasso Krull ja kandidaat Tõnu Õnnepalu 
Kahekordne laureaat Hasso Krull ja kandidaat Tõnu Õnnepalu Foto: Rauno Volmar

Eilsel kultuurkapitali kirjanduspreemiate jagamisel riisus koore ehk sai nii esseistika kui ka artikli preemia literaat Hasso Krull.

Tänukõnes avaldas Krull au „kõigile inimestele, lindudele ja loomadele, jumalatele ja jumalannadele, sest nendeta poleks kosmost, pärimust, kirjandust, ei kirjanikke ega ka lugejaid”.

Krulli võit ei tulnud just suure üllatusena, ent paljudele võib tavatuna tunduda Mait Vaigu võit proosa kategoorias. Seni peamiselt laulutekstide autori ja muusikuna tuntud Vaik sai preemia oma jutustusekogu „Meeleparanduseta” eest.

Põhikategooriate eest auhindu jaganud žürii esimees Berk Vaher mainis, et tänavune žürii ei hinnanud kõrgelt autorite liigset enesekindlust ega lugejast üleolekut, samuti loobuti tubli käsitöö tunnustamisest. Kaotajatel soovitas Vaher lohutuseks tunda rõõmu avaldamisest, lugemisest ja kajastusest. Ühtlasi palus ta meeles pidada luuletaja Lembit Kurvitsa saatust, kelle tuhastatud põrm langetati väheste leinajate juuresolekul Metsakalmistul mulda just emakeelepäeva hommikul.

Mait Vaik ja tema võiduteos Foto: Rauno Volmar
2016. aasta parima lasteraamatu autor Aino Pervik  Foto: Rauno Volmar
Näitekirjanduse laureaat Paul-Eerik Rummo kuldse auhinnamunaga  Foto: Rauno Volmar
Vladislav Koržets oli rõõmus, et tema „vanamoodne riimvärss” lugejatele ja kirjandusekspertidele korda läheb.  Foto: Rauno Volmar


Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare