Muuseumisõber 2018 on Valner Valme


Eesti Laul 2015 1. poolfinaal saade ETV studioos
Eesti Laul 2015 1. poolfinaal saade ETV studioosFoto: Karli Saul

Eesti Muuseumiühing annad täna Kadrioru Kunstimuuseumis üle aunimetuse Muuseumisõber 2018 Valner Valmele ning tänab muuseumiööl osalenud vabatahtlikke.

Juba kümme aastat on muuseumiühing tunnustanud Muuseumisõbra tiitliga neid inimesi, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on aidanud Eesti muuseumide elu edendada.

Tänavu pälvib Muuseumisõbra tiitli ajakirjanik, ERRi kultuuriportaali vastutav toimetaja Valner Valme seoses muuseumide valdkonnale ERRi kultuuriportaali alalehe loomise, muuseumisündmuste sagedase kajastamise ning Eesti Muuseumide Narva festivali konverentsist otseülekannete tegemisel abistamisega.

Samal sündmusel tunnustatakse ka muuseumiööl osalenud vabatahtlikke, kes andsid olulise panuse muuseumides toimuvate sündmuste õnnestumiseks.

Muuseumisõbra aunimetuse väljaandmise eesmärk on avaldada avalikku tunnustust isikule või isikutele, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud Eesti muuseumide toetamisel – osalenud muuseumide arendamisel, muuseumides tehtava töö kajastamisel või aidanud kaasa muul moel Eesti muuseumide maine tõstmisele. Varem on tiitliga pärjatud Pertti Pyhtilä (2007), Kadi Alatalu (2008), Enn Kunila (2009), Mart Ummelas (2010), Riina Roose (2011), Ivi Tomingas (2012), Ott Sandrak (2013), Riin Alatalu (2014), Kadri Tiisel ja Tiina Vilu (2015), Jelena Tšekulajeva (2016) ning Rein Veidemann (2017).

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare