MUUSIKA: Vennad Johansonid siirduvad kohvikuretkele


Reedel asutavad end Café Wildesse musitseerima Jaak Johanson ja Ara Jaroljan. Esimene on eestlane ja mängib kitarri, teine aga armeenlane, kes saadab esimest kontrabassil. Jaak Johanson laulab oma laule, seekord aga vendade Antsu-Mardi ja õe Kärdi toetuseta, kirjutab Postimees.

Esimene kohvikukontsert, mida korraldab Johanson&Vennad, juhatab sisse kuukorraliste kontsertide rea. Muusikute valik saab olema subjektiivne, teisisõnu: ülesastujaid valivad vennad Johansonid.

Kindlasti ei hakka Café Wilde kajama traditsioonilisest pubimuusikast. Millest siis? «Raske on seda muusikat sõnastada,» lausus Johanson. «Pigem jazz või pigem folk. Ehk ka autorilaulud.»

Ideaalis näeksid Johansonid vähemalt aastapikkust kohvikukontsertide traditsiooni, mida iseloomustaks Illegaardi parimate õhtute fiiling: kui publik tahab, kuulab vaikselt, kui tahab, plaksutab.

Johansonid loodavad, et nende muusikavalik seostub orgaaniliselt kohvikuõhkkonnaga. «Õllekais käib melu üle laulja, tavalistel kontsertidel on publik täiesti vait - kontserdil saab näha, kas tasakaal on võimalik,» ütles Johanson.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare