Nõukogudeaegne kunst uues kuuesKuraator Anu Allas nendib, et arvestades Kumu kollektsiooni suurust, jäi palju välja ja valiku tegemine oli valuline. „Soovisime, et tekiksid maksimaalselt kõnekad kooslused,” põhjendab ta.
Kuraator Anu Allas nendib, et arvestades Kumu kollektsiooni suurust, jäi palju välja ja valiku tegemine oli valuline. „Soovisime, et tekiksid maksimaalselt kõnekad kooslused,” põhjendab ta.Fotod: Karin Kaljuläte

Kumu kunstimuuseum tutvustab juubeli puhul nõukogude aja kirevat kunstimaailma.

Kumu tähistab täna kümne aasta juubelit. Sel puhul avatakse majas uus püsiekspositsioon „Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)”.

Tegemist on pika perioodiga, millesse mahub nii mõndagi. Kuraator Anu Allas pidaski ekspositsiooni koostamise puhul kõige raskemaks just ühtse sisu puudumist. „Kui sa hakkad näitust tegema, siis üldjuhul on sul ühine sisu, mis töid koos hoiab, aga selle näituse puhul seda ei ole. On tohutult palju erinevaid sisusid ja täiesti erinevaid maailmu,” ütles ta. 1940-ndate, 1960-ndate ja 1980-ndate kunstnikud mõtlesid erinevalt ja kujutasid erinevaid asju, selgitas kuraator.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare