Olavi Pihlamägi: Ukraina tegi Vene-keeluga endale karuteene

 (45)

Olavi Pihlamägi
Olavi PihlamägiFoto: Teet Malsroos, Õhtuleht

Eurovisioni-ekspert Olavi Pihlamägi arvab, et Ukraina tegi Venemaa esindaja riiki mitte lubamisega enesele karuteene. „See kõik on ju propaganda,” ütles Pihlamägi Publikuga euroskandaalist vesteldes.

Pärast pikki spekulatsioone selgus üle-eile, et Ukraina otsustas Venemaa esindajat riiki mitte lubada, isoleerides sellega Venemaa võimaluse Eurovisionil osaleda. Otsuse põhjustas ratastoolis lauljatari sattumine musta nimekirja artistide sekka, kes on käinud Krimmis esinemas ja kellele riik on kehtestanud sissesõidukeelu. Pihlamäe hinnangul ei tule see otsus Ukrainale kuidagi kasuks, veelgi enam, tema arust oli tegemist Venemaa hoolikalt kavandatud lõksuga.

„Venemaa hoidis esitajat ju viimase hetkeni saladuses ja ütles alles paar tundi enne tähtaega, kes see on. Niipea kui nägin, kes see on, ja natuke ta tausta vaatasin, aimasin, et selle taga pole muud kui väga nutikalt ja kavalalt paika pandud „maamiin”, mis peab ühel hetkel lõhkema,” sõnas Pihlamägi. Ta märkis, et juhtumi teeb kahtlaseks ka laulu ja artisti kooslus, sest kumbki pole Venemaa tipptase.

Loe pikemalt: publik.ee

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare