Õuduka „Kallis õeke” lavastaja peidab filmi ühiskonnakriitikatMattie Do naerab palju. Ta on liiga püsimatu, et ise stsenaariume valmis kirjutada, seepärast teeb seda tema stsenaristist abikaasa. Peale selle sööb ta aeglaselt. „Meil Laoses kulub söömiseks tunde,” naerab Do.
Mattie Do naerab palju. Ta on liiga püsimatu, et ise stsenaariume valmis kirjutada, seepärast teeb seda tema stsenaristist abikaasa. Peale selle sööb ta aeglaselt. „Meil Laoses kulub söömiseks tunde,” naerab Do.Foto: Madis Veltman

Eesti, Laose ja Prantsusmaa koostööfilmi režissöör Mattie Do suhtub Laose kohalikku tsensuuri huumoriga.

Nädala lõpus jõuab kinno Eesti, Laose ja Prantsusmaa koostööfilm „Kallis õeke”, kus meespeaosa mängib Tambet Tuisk ning kus suur osa meeskonnast olid eestlased. Filmi lavastaja Mattie Do on Laose seni ainus naislavastaja, kes on täispika mängufilmi teinud. „Kallis õeke” on 13. täispikk mängufilm, mis on Laoses välja tulnud, seega kui meie kurdame oma väikese filmitööstuse üle, on neil filmitegemine alles lapsekingades. Nendest 13 filmist on Do, kes pole filmikoolis käinud ja kes varem oli hoopis tantsija, lavastajana teinud kaks.
Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare