Paavo Järvi festivaliorkester astub esimese Eesti orkestrina üles BBC Promsil


PAAVO JÄRVI
PAAVO JÄRVIFoto: Rauno Volmar

Paavo Järvi Eesti Festivaliorkester (EFO) astub augustis esimese Eesti orkestrina EV100 turnee käigus üles maailma kõige mainekamal klassikalise muusika festivalil BBC Proms.

Eesti festivaliorkestri esinemine BBC Promsil on osa orkestri EV 100 augustikuisest turneest, mis algab traditsioonide kohaselt taas Eestist.

"Kõigepealt teeme kodupublikule kummarduse Pärnu Muusikafestivalil, kus meil on kavas anda kaks kontserti. Seejärel, juba 13. augustil, astume orkestriga üles mainekal BBC Promsil ning jätkame oma turneed, esinedes Euroopa ühes kõige uuemas kontsertmajas, milleks on Hamburg Elbphilharmonie,” lausus orkestri juht ja dirigent Paavo Järvi ning lisas, et enne rahvusvahelisi ringreise, alustab Eesti Festivaliorkester oma esinemisi alati kodupubliku ees.

Paavo Järvi juhtimisel esitab EFO BBC Promsil enam kui 5000 kuulajat mahutavas Royal Albert Hallis Pärdi kolmanda sümfoonia, Griegi klaverikontserti Khatia Buniatišvili soleerimisel ja Sibeliuse viienda sümfoonia.

"Kutse tänavusuvisele BBC Promsile on väga suur au!” rääkis Paavo Järvi ning lisas, et seda enam on tal heameel festivalil esmakordselt dirigeerida just Eesti orkestrit, mis annab võimaluse ühiselt musitseerida Eesti talentidel ja rahvusvaheliselt ilma teinud muusikutel.

Eesti Festivaliorkester on esimene Eesti orkester, mis on saanud BBC Promsi kavasse. Paavo Järvi on rahvusvaheliselt tuntud dirigendina juhatanud festivalil erinevaid orkestreid ka eelnevalt. Eelmisel aastal esines BBC Promsil Paavo Järvi juhatusel Deutsche Kammerphilharmonie Bremen ja 2013. aastal dirigeeris ta BBC Promsil, Londoni Royal Alber Halli kontserdimajas, Orchestre de Paris'd.
"Eesti Festivaliorkestri esinemine on justkui muusikute pidupäev. Koos musitseerivad andekad muusikud Eestist, kellest paljud töötavad ja õpivad laiali üle maailma ning Eesti Festivaliorkester annab võimaluse neid taas Eesti lipu all esinemas näha," lisas Paavo Järvi, kes andekad muusikud üle ilma ise valib ja nendest orkestri moodustab.

BBC Proms on 123-aastase ajalooga maailma suurim ja mainekam klassikalise muusika festival. Festivali korraldab Briti rahvusringhääling BBC ning tegemist on Euroopa ühe vanima klassikalise muusika festivaliga, kus esinevad tippmuusikud kogu maailmast. BBC Proms 2018 hooaeg kestab 13. juulist 8. septembrini. 8-nädalaselt festivalilt leiab iga päev kontserte, üritusi ja töötubasid.

Eesti Festivaliorkester tuli Paavo Järvi käe all esimest korda kokku 2011. aastal, kandes toona nime Pärnu Festivaliorkester. Eesti Festivaliorkester koosneb parimatest Eesti orkestrantidest, meil ja välisriikides karjääri tegevatest Eesti muusikutest ning Euroopa tipporkestrite liikmetest. Orkestri juht ja dirigent on Paavo Järvi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare